Статьи » Интересное о скаутах » Всеукраїнський конкурс-фестиваль "Зірка Козацьких шляхів"

30 квітня - 4 травня 2008 року у с. Виграїв (Корсунь-Шевченківський р-н Черкаської обл.) було проведено Всеукраїнський конкурс-фестиваль "Зірка Козацьких шляхів".

Учасниками фестивалю стали 1000 учасників з 14 областей України: Львівської, Миколаївської, Одеської, Хмельницької, Запорізької, Кіровоградської, Вінницької, Луганської, Сумської, Рівненської, Київської, Житомирської областей, м. Києва та Автономної Республіки Крим.

Реалізація цього заходу – це спосіб спілкування державної влади з дітьми та молоддю, який спрямований на створення умов для задоволення потреб дітей та підлітків в додатковій соціальній освіті, вивчення національних традицій, історії свого народу, формування бачення та усвідомлення учасниками власних пріоритетних цінностей, необхідних для повноцінного життя, організацію оздоровлення дітей та підлітків з елементами туризму, краєзнавчої, екологічної роботи. Така форма роботи формує навички побутового самообслуговування, самостійності молоді, створює умови соціальної та психологічної захищеності. Навчально-виховні заходи, які передбачені програмою дають можливість членам громадських організацій отримати кваліфіковану допомогу, продовжити навчання в тій чи іншій галузі соціальної роботи, обмінятися досвідом роботи у соціальній сфері.

Цього року проведення збору-походу підтримали Медична фірма «Борис», ЗАТ «Оболонь», ВАТ «Універмаг «Дитячий світ», Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ в Україні, Представництва Посольств Японії, Швеції, Індонезії в Україні.

Програмою збору-походу було передбачено різноманітні заходи, які сприяли всебічному розвитку та самовираженню учасників, серед яких, як традиційні заходи такі як Лінійка-посвята, гра "Будемо знайомі! Нас об'єднав СПОК", заняття у творчих майстернях та здача іспитів на отримання спеціалізації, та нововведення, які зібрали безліч позитивних відгуків від учасників та урізноманітнили програму збору серед них гра "Ажіотаж", "Фартова галявина", шоу-програма та ін. Саме під час цих заходів учасники мали змогу отримати нові знання та навички, досвід роботи на сцені, проявити власні здібності та таланти, а також поспілкуватись, відпочити та отримати позитивні враження від участі у зборі-поході.

Програмою заходу було за плановано проведення 14 тематичних ігрових програм:
1) Гра для дітей молодшого віку "Чарівники" – станційна гра, яка має на меті розвиток уваги, влучності, спритності, а також вчить працювати в команді бути лідером та впевнено прямувати до поставленої мети.
2) Гра "Козацькі перегони" – один з законів скаутингу говорить про те, що скаут повинен поважати традиції та звичаї свого народу, тому ця гра стала актуальною та необхідною для учасників збору-походу. Гра передбачала різноманітні змагання та випробовування на спритність.
3) Гра "У пошуках гангстера" – гра складалась з 9 етапів, розміщених в довільному порядку на території збору-походу. Учасники отримували легенду за якою проходили всі етапи, виконували завдання та збирали інформацію, необхідну для завершення гри. Для вдалого проходження гри необхідно було вміти правильно надавати першу медичну допомогу у екстремальних умовах.
4) Гра "З правом по життю" – станційна гра (9 станцій). Учасників виконуючи завдання на станціях отримували бали, за якими було визначено переможця. Гра створена таким чином, що виконання різноманітних завдань дозволяє учасникам методом "вільних асоціацій" запам’ятовувати основні статті зазначені в Конвенції ООН про права дитини.
5) гра "Мудрий Каа" . Гра проводилась у два етапи. На першому етапі - на обмеженій території було сховано певну кількість секретних конвертів, завдання учасників за 7 хв. знайти як мінімум 5 конвертів та донести їх до організаторів гри. Другий етап – відповісти на запитання зазначені в конвертах. При вдалому виконанні обох етапів учасник отримує відзнаку – значок "Мудрий Каа". У грі взяли участь понад 50 учасників.
6) гра "Знаменні дати" - станційна гра (9 станцій). На тематичних станціях присвячених різноманітним загальновідомим святам учасники виконували завдання. Кожен етап передбачав виконання завдань використовуючи артистичні, творчі здібності та креативний підхід. Лояльна система оцінювання передбачала нагородження команд-учасників за номінаціями, що за мотивувало їх до подальшого розвитку власних здібностей.
7) Нічна гра. За концепцією гри учасники повинні були пройти 10 контрольних етапів, походу виконуючи завдання спортивно-туристичної спрямованості. Гра сприяє розвитку витривалості, спритності та розвитку туристичних навиків. З заявлених 24 команд до участі у грі через не відповідність правилам техніки безпеки було не допущено 6 команд. До проходження маршруту було допущено 18 патрулів.
8) "Велика гра" – для проходження 9 екстремальних, туристичних етапів необхідно було проявити не лише спортивні але й інтелектуальні здібності.
9) Гра "Фартова галявина". У розважальному заході, який складався з 8 етапів, які були організовані за принципом "Пощастило не пощастило" взяло участь понад 50 учасників, завдання передбачали індивідуальне виконання і особисту перемогу кожного. Заключним етапом гри стало проведення аукціону подарунків.
10) Гра "Будьмо знайомі! нас об'єднав СПОК"– інформаційна гра, щодо діяльності Спілки дитячих та юнацьких організацій м. Києва.
11) Гра "Ажіотаж" – командна, станційна гра, метою якої є проходження певної кількості різноманітних етапів, та отримання якнайбільшої кількості балів. Сприяє розвитку навиків спілкування, організації власного часу та кмітливості.
12) Гра "Відлуння ночі" – учасники мали можливість набути навичок орієнтування в лісі, а також навчитися розрізняти звуки природи.

Також було організовано та проведено змагання на каяках та змагання зі скелелазіння.

Ігри проводились відповідно до програми та з дотриманням техніки безпеки. Діти активно брали участь, відповідально ставились до завдань, які перед ними ставили організатори заходів.

Заходи були передбачені програмою таким чином щоб учасниками могли стати діти молодшого і старшого віку, водночас вони не перешкоджали проведенню інших заходів запланованих програмою.

Протягом збору-походу учасники мали можливість відвідати 27 тренінгів та майстер-класів різнопланового спрямування, організацію яких було покладено на групу з питань додаткової освіти. Для проведення занять було залучено тренерів з різних куточків України. Переважна кількість тренінгів була психологічного спрямування – розвиток комунікативних, особистісних, командних якостей та навичок, також були заняття, на меті яких було розвиток акторської майстерності та навичок роботи з аудиторією, денька тренінгів були присвячені профілактиці негативних явищ в молодіжному середовищі. Паралельно з цим ВМУРоЛ «Україна» було проведено 2 круглі столи для лідерів студентського самоврядування.

Кожен захід, який мав на меті набуття учасниками знань за тренінговою методикою проходив у спеціально облаштованій учбовій зоні.

Збір-похід був висвітлений у газетах «Молодь України», «Демократична України» «Профспілкові вісті», журналі «Алёнка + Серёжка», Всеукраїнським моніторинговим центром, агентством «Фотолента», телеканалом ICTV, 24-им каналом.

© spok.org.ua

Категория: Интересное о скаутах | Добавил: 4v (02.05.2009)
Просмотров: 2246 | Рейтинг: 5.0/3 |
  Оплаченная реклама
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
 

  Мировые новости
Загрузка...
© 2008-2010 Создание сайта от Creative design studio "IP-ART" Хостинг от uCoz