Статьи » Интересное о скаутах » Ми – українські скаути

''Ми – українські скаути''
Не так часто можна почути, такі слова як: мій син - скаут, моя донька -  скаут. В більшості випадків можна побачити, що діти і молодь просто немає чим зайнятися і де подітися. У Львові часто можна побачити дітей і підлітків, які тиняються по під'їздах і підвалах і палять цигарки, вживають нецензурщину і вживають брудну лайку. Нажаль соціальні служби, які досить сумлінно виконують свої обов'язки не спроможні повністю вирішити цю проблему. Цих дітей ми називаємо дітьми вулиці. Однак ще є діти, які не є вуличними. Як їх захистити від згубного впливу вулиці? У Львові наприклад створені багато різноманітних спортивних секцій, творчих гуртків, туристичних центрів. А ще дитячі та молодіжні громадські організації в тому числі і скаутські.

В Україні скаутський рух має глибоке коріння, однак розвитку прийшов кінець з приходом совєцької власті. Із здобуттям Україною незалежності розвивається і скаутський рух. Відновлюються старі Організації створюються нові. Не винятком став і Львів. У Львові таких скаутських організацій- шість. Серед яких і Організація Українських Скаутів.

Дитячо-юнацька Організація, заснована 14 вересня 2000 року у Львові і зареєстрована 26 липня 2003 року Львівським обласним відділенням юстиції.

Організація Українських Скаутів- скаутська Організація, яка дотримується традицій Львівського довоєнного скаутингу.

Перші скаутські групи виникли y 1909 року, засновником був гімназист Андрій Малковскі. У 1911 році виникли перша скаутська Організація під назвою Головна Львівська Скаутська Рада.

На терені Східної України виникали в той час також скаутські групи, зокрема в Бохмацькому повіті, Білій Церкві, Чернівцях, Києві, Одесі.

Після здобуття Україною незалежності виникла потреба й у розвитку Українського скаутингу.

В 2000 році у Львові засновується Організація Українських Скаутів. У 2001 році налагоджує співпрацю з католицькими скаутами, а з 2002 року з Київським "СПОК" та з іншими Організаціями з міста Києва-членами СПОК.

Ідея та головні принципи Організації Українських Скаутів

Організація Українських Скаутів дотримується Скаутської Ідеї, головними ідеалами якої Бог і Вітчизна, служіння іншим людям, дотримування скаутських і національних традицій.

Скаутська Ідея сформульована в головних обов*язках скаута, а саме:

-Вірність Богові і Україні:

Означає, що вірність Богові полягає не лише віру в Бога, але й ведення зразкового морального життя виявляючи справами. Відчуваючи обов"язок допомагати родині, шанувати батьків, вчителів, оберігаючи природу. Вивчаючи і використовуючи українську мову, вивчаючи літературу, історію, географію, плекають українські традиції і свята. Вивчаючи українські пісні. Дбаючи про українське суспільство.

-Обов"язок перед іншими і перед собою

Означає прагнення до жертовності кожного скаута і готовність в будь- яку мить допомогти іншій людині, яка того потребує. Реалізація цього обов"язку через участь у різноманітних волонтерських програмах у медичних службах тощо... Обов"язок перед собою означає дотримання норм особистостої гігієни, фізичної і розумової правності і прагненні самовдосконалення.

-Послух Скаутському Законові

Означає, що скаут слухається Скаутський Закон і виконує його не тільки під час його скаутінгу але й ціле життя.

Скаутська Присяга

На свою честь Присягаю, що робитиму все що в моїх силах, щоб: Виконати свій обов"язок перед Богом та Державою, повсякчасно допомагати іншим, слухатися Скаутського Закону.

Скаутський Закон

1. Скаут служить Україні і виконує перед Нею свої обов"язки.

2. Слову скаута довіряй.

3. Скаут-порадливий і допомагає іншим.

4. Скаут-приятель всіх, і брат кожного іншого скаута.

5. Скаут поступає по- лицарськи.

6. Скаут любить природу і старається її пізнати.

7. Скаут- відповідальний і слухняний своїм батькам та наставникам.

8. Скаут завжди має добрий настрій.

9. Скаут-ощадливий і жертовний.

10. Скаут- чистий в думках, мові і вчинках.

Система росту дітей та молоді-членів Організації.

Члени Організації Українських Скаутів поділені за віковими категоріями (віковими групами, або як називаються офіційно Організаційними Відділами).

Їх є чотири, це:

Вовченята (діти віком 6-9 років)

Скаути і скаутки (діти віком 10-14 років)

Скаут-кадети і юначки (молодь після 14ти-до 18 років)

Роверскаути (дорослі скаути, які допомагають у діяльності Організації)

За принципом роботи-Роботі і діяльність скаутів зосереджена в малих скаутських групах- скаутських патрулях по 4-8 осіб, хлопчиків або дівчаток. Патрульна система- можливість краще пізнати одне одного а також реалізувати себе в якості лідера (патрульного), його заступника (чолового) а також в інших обов*язках: медика, скарбника, кухаря, літописця, писара тощо... Скаутський патруль має свою назву (іменами звірів, птахів, риб або рослин), знамено, клич (гасло). Декілька скаутських патрулів (від 2-х до 5-ти) об*єднуються в Скаутську Дружину. Функціонування скаутського патруля здійснюється на основі співпраці його учасників

Скаутська Дружина- первинний скаутський осередок Організації, очолює Дружину дружиновий, а допомагають йому асистенти.

Система росту за розрядами (в Організації Українських Скаутів вони називаються ступенями)

У віковій групі Вовченята це:

Пробний етап- Період Делікатноїх Лапки

1-й ступінь- Одна Зірочка

2-й ступінь-Дві Зірочки

У віковій групі Скаути і Скаутки це:

Пробний ступінь- Прихильник

1 й ступінь- Учасник

2-й ступінь- Розвідник

3-й ступінь-Слідопит (скаутки-Самаритянка)

У віковій групі Скаут-кадети і Юначки це:

Старший скаут

Скаут України

В ступенях містяться вимоги з Скаутської ідеї, Табірництва, Історії України, Географії України, Першої медичної допомоги, Природознавства, Спорту, Життя Релігійного, Українознавства, життєвої парадності.

Скаути також здобуваються різноманітні відзнаки-спеціалізації (в Організації Українських Скаутів вони називаються вмілостями) а також Звання Лісу.

Напрямки діяльності Організації

Мета скаутингу- всебічне виховання особистості для цього в Організації Українських Скаутів діти залучені до різноманітних програм Організації.

Найголовніша програма Організації це звичайно

Скаутська програма

в яку входить декілька складових

- Діяльність скаутського патруля

-Щотижневі скаутські заняття Скаутських Дружин або патрулів

- Здобування скаутських ступенів

-Здобування скаутських вмілостей

- Здобування Звань Лісу

- Комплекс розвиваючих програм та ігор

- Патріотичне виховання

-Християнське виховання

- Скаутські походи і табори

- Семінари

-Збори, конференції, співпраця з іншими скаутськими Організаціями.

Допоміжні програми

- Вишкіл: Школа патрульних лідерів

- Акція Вифлеємське Світло Миру

- День патрульного

- Вишкіл з скелелазіння

- Інші вишколи

Додаткові проекти

-Клуб Скаутських Журналістів

-Кіберскаутинг

-Краєзнавство

- Випуск періодичних видань

-Методична робота.

Комерційні проекти

-Програма Au-Pair

- "Мандри"- екскурсії по Львову, екскурсії визначними місцями Львівщини.

Крім того Організація Українських Скаутів займається волонтерською діяльністю а також допомагає в охороні порядку під час Урочистостей Присвячених до Празника Святого Антонія у Львові.

Співпраця

Організація Українських Скаутів співпрацює з багатьма Організаціями, вона відома серед Скаутських кіл України та Європи.

Скаутинг в Україні

Організація Українських Скаутів тісно співпрацює з Всеукраїнською Молодіжною Скаутською Організацією "СПОК", Скаутською Організацією "Мангуп" м. Київ, Спілкою дитячих та юнацьких організацій м. Києва "СПОК", Асоціація Скаутів Львівщини "Розвідник" м. Стрий Львівської області, Миколаївський Союз Скаутів.

Потужною і дуже тісною відбувається співпраця з Всеукраїнською Молодіжною Скаутською Організацією "СПОК", Скаутською Організацією "Мангуп" м. Київ, Спілкою дитячих та юнацьких організацій м. Києва "СПОК". 5 рік поспіль Організація Українських Скаутів приймає участь у Всеукраїнському Зборі-Поході "Козацькими Шляхами" організованою Всеукраїнською Молодіжною Скаутською Організацією "СПОК" та Спілкою дитячих та юнацьких організацій м. Києва "СПОК", СПоківці тепер долучилися до акції Вифлеємське Світло Миру, яку у Львові проводить Організація Українських Скаутів. Акція ВСМ поступово набуває Всеукраїнського виміру.

Скаутинг в Європі

Організація Українських Скаутів поступово просуває співпрацю зі Скаутськими Організаціями в Європі.

Організація Українських Скаутів співпрацює з польськими харцерами ZHP з міста Краків (Польща), російськими скаутами з Санкт-Петербургу.

Посилення співпраці ОУС з скаутськими Організаціями Європи відбувається завдяки членству ОУС у Всесвітній Федерації Незалежного Скаутингу WFIS (ОУС на 75% є повноправним членом Федерації). ОУС нав*язала контакти з наступними Організаціями- членами WFIS: Czesky Skauting ABS (Чеська Республіка), BPSA (Baden-Powell Scout Association) – Великобританія та інші Організації в Данії, Німеччини, Іспанії.

Організація Українських Скаутів налагодилася співпраця з Римо-Католицькою Церквою в Україні зокрема з Управлінням Львівської Архидієцезії РКЦ в Україні, римо-католицькими парафіями Львова ітд...
Категория: Интересное о скаутах | Добавил: 4v (27.04.2009)
Просмотров: 2456 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 5.0/3 |
  Оплаченная реклама
Всего комментариев: 1
1 Андрей  
классная статейка!!! ВЫ СУПЕР

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
 

  Мировые новости
Загрузка...
© 2008-2010 Создание сайта от Creative design studio "IP-ART" Хостинг от uCoz