Не так часто можна почути, такі слова як: мій син - скаут, моя донька - скаут. В більшості випадків можна побачити, що діти і молодь просто немає чим зайнятися і де подітися. У Львові часто можна побачити дітей і підлітків, які тиняються по під'їздах і підвалах і палять цигарки, вживають нецензурщину і вживають брудну лайку. Нажаль соціальні служби, які досить сумлінно виконують свої обов'язки не спроможні повністю вирішити цю проблему. Цих дітей ми називаємо дітьми вулиці. Однак ще є діти, які не є вуличними. Як їх захистити від згубного впливу вулиці? У Львові наприклад створені багато різноманітних спортивних секцій, творчих гуртків, туристичних центрів. А ще дитячі та молодіжні громадські організації в тому числі і скаутські.
В Україні скаутський рух має глибоке коріння, однак розвитку прийшов кінець з приходом совєцької власті. Із здобуттям Україною незалежності розвивається і скаутський рух. Відновлюються старі Організації створюються нові. Не винятком став і Львів. У Львові таких скаутських організацій- шість. Серед яких і Організація Українських Скаутів.
Дитячо-юнацька Організація, заснована 14 вересня 2000 року у Львові і зареєстрована 26 липня 2003 року Львівським обласним відділенням юстиції.
Організація Українських Скаутів- скаутська Організація, яка дотримується традицій Львівського довоєнного скаутингу.
Перші скаутські групи виникли
y 1909 року, засновником був гімназист Андрій Малковскі. У 1911 році виникли перша скаутська Організація під назвою Головна Львівська Скаутська Рада.
На терені Східної України виникали в той час також скаутські групи, зокрема в Бохмацькому повіті, Білій Церкві, Чернівцях, Києві, Одесі.
Після здобуття Україною незалежності виникла потреба й у розвитку Українського скаутингу.
В 2000 році у Львові засновується Організація Українських Скаутів. У 2001 році налагоджує співпрацю з католицькими скаутами, а з 2002 року з Київським "СПОК" та з іншими Організаціями з міста Києва-членами СПОК.
Ідея та головні принципи Організації Українських Скаутів
Організація Українських Скаутів дотримується Скаутської Ідеї, головними ідеалами якої Бог і Вітчизна, служіння іншим людям, дотримування скаутських і національних традицій.
Скаутська Ідея сформульована в головних обов*язках скаута, а саме:
-Вірність Богові і Україні:
Означає, що вірність Богові полягає не лише віру в Бога, але й ведення зразкового морального життя виявляючи справами. Відчуваючи обов"язок допомагати родині, шанувати батьків, вчителів, оберігаючи природу. Вивчаючи і використовуючи українську мову, вивчаючи літературу, історію, географію, плекають українські традиції і свята. Вивчаючи українські пісні. Дбаючи про українське суспільство.
-Обов"язок перед іншими і перед собою
Означає прагнення до жертовності кожного скаута і готовність в будь- яку мить допомогти іншій людині, яка того потребує. Реалізація цього обов"язку через участь у різноманітних волонтерських програмах у медичних службах тощо... Обов"язок перед собою означає дотримання норм особистостої гігієни, фізичної і розумової правності і прагненні самовдосконалення.
-Послух Скаутському Законові
Означає, що скаут слухається Скаутський Закон і виконує його не тільки під час його скаутінгу але й ціле життя.
Скаутська Присяга
На свою честь Присягаю, що робитиму все що в моїх силах, щоб: Виконати свій обов"язок перед Богом та Державою, повсякчасно допомагати іншим, слухатися Скаутського Закону.
Скаутський Закон
1. Скаут служить Україні і виконує перед Нею свої обов"язки.
2. Слову скаута довіряй.
3. Скаут-порадливий і допомагає іншим.
4. Скаут-приятель всіх, і брат кожного іншого скаута.
5. Скаут поступає по- лицарськи.
6. Скаут любить природу і старається її пізнати.
7. Скаут- відповідальний і слухняний своїм батькам та наставникам.
8. Скаут завжди має добрий настрій.
9. Скаут-ощадливий і жертовний.
10. Скаут- чистий в думках, мові і вчинках.
Система росту дітей та молоді-членів Організації.
Члени Організації Українських Скаутів поділені за віковими категоріями (віковими групами, або як називаються офіційно Організаційними Відділами).
Їх є чотири, це:
Вовченята (діти віком 6-9 років)
Скаути і скаутки (діти віком 10-14 років)
Скаут-кадети і юначки (молодь після 14ти-до 18 років)
Роверскаути (дорослі скаути, які допомагають у діяльності Організації)
За принципом роботи-Роботі і діяльність скаутів зосереджена в малих скаутських групах- скаутських патрулях по 4-8 осіб, хлопчиків або дівчаток. Патрульна система- можливість краще пізнати одне одного а також реалізувати себе в якості лідера (патрульного), його заступника (чолового) а також в інших обов*язках: медика, скарбника, кухаря, літописця, писара тощо... Скаутський патруль має свою назву (іменами звірів, птахів, риб або рослин), знамено, клич (гасло). Декілька скаутських патрулів (від 2-х до 5-ти) об*єднуються в Скаутську Дружину. Функціонування скаутського патруля здійснюється на основі співпраці його учасників
Скаутська Дружина- первинний скаутський осередок Організації, очолює Дружину дружиновий, а допомагають йому асистенти.
Система росту за розрядами (в Організації Українських Скаутів вони називаються ступенями)
У віковій групі Вовченята це:
Пробний етап- Період Делікатноїх Лапки
1-й ступінь- Одна Зірочка
2-й ступінь-Дві Зірочки
У віковій групі Скаути і Скаутки це:
Пробний ступінь- Прихильник
1 й ступінь- Учасник
2-й ступінь- Розвідник
3-й ступінь-Слідопит (скаутки-Самаритянка)
У віковій групі Скаут-кадети і Юначки це:
Старший скаут
Скаут України
В ступенях містяться вимоги з Скаутської ідеї, Табірництва, Історії України, Географії України, Першої медичної допомоги, Природознавства, Спорту, Життя Релігійного, Українознавства, життєвої парадності.
Скаути також здобуваються різноманітні відзнаки-спеціалізації (в Організації Українських Скаутів вони називаються вмілостями) а також Звання Лісу.
Напрямки діяльності Організації
Мета скаутингу- всебічне виховання особистості для цього в Організації Українських Скаутів діти залучені до різноманітних програм Організації.
Найголовніша програма Організації це звичайно
Скаутська програма
в яку входить декілька складових
- Діяльність скаутського патруля
-Щотижневі скаутські заняття Скаутських Дружин або патрулів
- Здобування скаутських ступенів
-Здобування скаутських вмілостей
- Здобування Звань Лісу
- Комплекс розвиваючих програм та ігор
- Патріотичне виховання
-Християнське виховання
- Скаутські походи і табори
- Семінари
-Збори, конференції, співпраця з іншими скаутськими Організаціями.
Допоміжні програми
- Вишкіл: Школа патрульних лідерів
- Акція Вифлеємське Світло Миру
- День патрульного
- Вишкіл з скелелазіння
- Інші вишколи
Додаткові проекти
-Клуб Скаутських Журналістів
-Кіберскаутинг
-Краєзнавство
- Випуск періодичних видань
-Методична робота.
Комерційні проекти
-Програма Au-Pair
- "Мандри"- екскурсії по Львову, екскурсії визначними місцями Львівщини.
Крім того Організація Українських Скаутів займається волонтерською діяльністю а також допомагає в охороні порядку під час Урочистостей Присвячених до Празника Святого Антонія у Львові.
Співпраця
Організація Українських Скаутів співпрацює з багатьма Організаціями, вона відома серед Скаутських кіл України та Європи.
Скаутинг в Україні
Організація Українських Скаутів тісно співпрацює з Всеукраїнською Молодіжною Скаутською Організацією "СПОК", Скаутською Організацією "Мангуп" м. Київ, Спілкою дитячих та юнацьких організацій м. Києва "СПОК", Асоціація Скаутів Львівщини "Розвідник" м. Стрий Львівської області, Миколаївський Союз Скаутів.
Потужною і дуже тісною відбувається співпраця з Всеукраїнською Молодіжною Скаутською Організацією "СПОК", Скаутською Організацією "Мангуп" м. Київ, Спілкою дитячих та юнацьких організацій м. Києва "СПОК". 5 рік поспіль Організація Українських Скаутів приймає участь у Всеукраїнському Зборі-Поході "Козацькими Шляхами" організованою Всеукраїнською Молодіжною Скаутською Організацією "СПОК" та Спілкою дитячих та юнацьких організацій м. Києва "СПОК", СПоківці тепер долучилися до акції Вифлеємське Світло Миру, яку у Львові проводить Організація Українських Скаутів. Акція ВСМ поступово набуває Всеукраїнського виміру.
Скаутинг в Європі
Організація Українських Скаутів поступово просуває співпрацю зі Скаутськими Організаціями в Європі.
Організація Українських Скаутів співпрацює з польськими харцерами ZHP з міста Краків (Польща), російськими скаутами з Санкт-Петербургу.
Посилення співпраці ОУС з скаутськими Організаціями Європи відбувається завдяки членству ОУС у Всесвітній Федерації Незалежного Скаутингу WFIS (ОУС на 75% є повноправним членом Федерації). ОУС нав*язала контакти з наступними Організаціями- членами WFIS: Czesky Skauting ABS (Чеська Республіка), BPSA (Baden-Powell Scout Association) – Великобританія та інші Організації в Данії, Німеччини, Іспанії.
Організація Українських Скаутів налагодилася співпраця з Римо-Католицькою Церквою в Україні зокрема з Управлінням Львівської Архидієцезії РКЦ в Україні, римо-католицькими парафіями Львова ітд...
|